
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 129mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.72Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of P1812R-274G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2NH 700MA 100 MOHM
FIXED IND 1.6UH 31A 1.5 MOHM SMD
FIXED IND 6.8NH 300MA 400 MOHM
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
FIXED IND 270UH 100MA 12.72 OHM
CRYSTAL 27.1200MHZ 19PF SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL