
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ATCA |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 130 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 61mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.260" Dia (32.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of ATCA-06-131M-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 4.6A 32 MOHM TH
FIXED IND 100UH 800MA 433 MOHM
FIXED IND 70NH 820MA 120 MOHM
FIXED IND 130UH 3A 61 MOHM TH
VARISTOR SMD
FILAMENT YELLOW ABS 0.07" 250G
CONN RCPT HSG FMALE 42POS PNL MT