
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 500MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of HK1005R18J-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 826MA 305 MOHM
FIXED IND 6.2NH 250MA 600 MOHM
FIXED IND 150NH 580MA 700 MOHM
FIXED IND 180NH 200MA 3.7 OHM
DESOLDER BRAID UNFLUX 0.08" 10'
CONN HEADER SMD 27POS 1.27MM
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL