
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | L-DWI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 190MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of L1210R2R2MDWIT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 750MA 390MOHM SM
FIXED IND 27NH 600MA 220MOHM SMD
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
ERL-32 560K 2% T-1 RLR32C5603GM
FIXED IND 2.2UH 2A 80 MOHM SMD
FIXED IND 18NH 821MA 180 MOHM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM