
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FDS0420 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | - |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of FDSD0420D-100M=P3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2NH 800MA 80MOHM SMD
FIXED INDUCTOR 2.2UH 5.5A SMD
FIXED IND 5.6UH 130MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 10UH 1.7A 200 MOHM
TVS DIODE 100V 167V SOD57
CONN 1.0/2.3 PLG STR 75OHM SOLDR
TRANSMITTER TOSA