
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1210 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 475 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 280MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of ISC1210BNR33M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 16A 5.39 MOHM
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM
FIXED IND 10UH 9.2A 8.6 MOHM TH
FIXED IND 330NH 475MA 360 MOHM
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER +/-12V 500MW
TERMINAL MARKER/MAXICARD