
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | L-SWS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 345 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 480mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of L0806B1R8JSWST is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 250MA 2.2OHM SMD
FIXED IND 470UH 4.2A 94 MOHM TH
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM
CAP CER 10000PF 500V X7R 1825
FIXED IND 1.8UH 345MA 480 MOHM
LED LAMP T-1 3/4 GROOVE 24H SUB
GW PSLR32.PM-LWLZ-A232-1-150-R18
LED DURIS S5 SMD