
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2300LL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Sendust |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 94mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.280" Dia (32.51mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.51mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 2300LL-471-H-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM
FIXED IND 8.2NH 490MA 170 MOHM
FIXED IND 1UH 3.9A 19.8 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 4.2A 94 MOHM TH
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3
TERM BLK 12POS 45DEG 3.81MM PCB
CERAMIC RES 4.0000MHZ 30PF SMD