
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-LQS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 3.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.5A |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 19.8mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 145MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 74404052010 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 17NH 1A 126 MOHM SMD
FIXED IND 100NH 8.1A 5.5 MOHM
FIXED IND 100UH 300MA 480MOHM SM
CAP TANT POLY 600UF 40V CHAS MNT
FIXED IND 1UH 3.9A 19.8 MOHM SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CONN HEADER SMD R/A 2POS 2.54MM