
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B78108E |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.05 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 | ||
| 62500 |
Current price of B78108E1333J009 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 5.5A 35 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.6OHM SMD
FIXED IND 1.1NH 800MA 80 MOHM
FIXED IND 33UH 1.05A 550 MOHM TH
ISOLATED DC/DC CONVERTERS DC-DC
COPPER HEATSINK 38.5X37.6X14MM
DC DC CONVERTER 1.8V