
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR, S Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 33MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of NRS5014T6R8MMGGV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 198MA 5.1 OHM
FIXED INUCTOR 3.3UH 27.6MOHM SMD
FIXED IND 10UH 1.2A 200 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.2A 180 MOHM
CONN SOCKET 36POS 0.1 GOLD PCB
TVS DIODE DO214AA
DP11S VER 20P NDET 20F M7*5MM