
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AIML-0805 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 30 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 41MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.041" (1.05mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of AIML-0805-3R3K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 11.1A 9 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 501MA 800 MOHM
FIXED IND 47UH 340MA 760 MOHM
FIXED IND 3.3UH 30MA 800 MOHM
FIXED IND 1MH 85MA 12 OHM SMD
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVDS SMD
CONN PLUG HSG MALE 19POS INLINE