
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 375 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812-822F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 5.9A 8 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 1.915A 100 MOHM
FIXED IND 6.8UH 840MA 258 MOHM
FIXED IND 8.2UH 375MA 1.4 OHM
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
638M SERIES VERTICAL D-SUB RECEP