
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR6603 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 580mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 510mOhm Max |
| Q @ Freq: | 24 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 | ||
| 1200 | ||
| 3000 |
Current price of SDR6603-330M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 260MA 1.3 OHM SMD
FIXED IND 68UH 3.3A 67 MOHM TH
FIXED IND 10UH 850MA 513 MOHM
FIXED IND 33UH 600MA 510MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 50POS 1.27MM
FIXED IND 620NH 495MA 600 MOHM