
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM74SB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.65 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 26MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.193" (4.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 |
Current price of PM74SB-100M-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 190MA 2.2 OHM
FIXED IND 160NH 150MA 3.8 OHM
FIXED IND 22UH 2.7A 186.3 MOHM
FIXED IND 10UH 1.65A 70 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
FIXED IND 4.7UH 6.7A 23 MOHM SMD
SENSOR CURRENT XFMR 2A AC