
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLZ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 400mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 420mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of MLZ1608DR47MT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 757MA 350 MOHM
FIXED IND 10NH 300MA 400MOHM SMD
FIXED IND 470UH 290MA 2.18 OHM
FIXED IND 470NH 500MA 420 MOHM
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 1.3-3.5V
DTS24Z19-11PE-3028