
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 757 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812R-181J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 300MA 400MOHM SMD
FIXED IND 470UH 290MA 2.18 OHM
FIXED IND 22MH 150MA 18 OHM TH
FIXED IND 180NH 757MA 350 MOHM
CONN HEADER VERT 62POS 2.54MM
MULTI-LAY HYBRID BALUNS 0805
RF SHIELD 1.75" X 3.75" T/H