CDRH125NP-331MC
Description
FIXED IND 330UH 680MA 510 MOHM
DataSheet
CDRH125NP-331MC PDF
Type Description
Series:CDRH125
Type:-
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):680 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):510mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)