
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | METCOM MPX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 6.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 50.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPX1D0624L4R7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2NH 1A 50 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 8.5A 8.8MOHM SMD
FIXED IND 430NH 230MA 1.7 OHM
FIXED IND 4.7UH 4.9A 50.6 MOHM
TVS DIODE SMF4L 16V BI 400W
MEMS OSC XO24MHZ SMD
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT