
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-KI HC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 16 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 85mOhm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.067" L x 0.043" W (1.70mm x 1.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 744917116 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5H 300MA 55 OHM CHASS
FIXED IND 10MH 190MA 10.3 OHM TH
FIXED IND 6.8NH 400MA 350 MOHM
FIXED IND 16NH 1.1A 85 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 52POS 2.54MM
CONN RCPT 62POS 0.1 TIN PCB