
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 190 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 360mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.591" Dia (15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.689" (17.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SBC7-103-191 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8NH 400MA 350 MOHM
FIXED IND 100UH 1.86A 140.4 MOHM
FIXED IND 160NH 22.2A 2.33 MOHM
FIXED IND 10MH 190MA 10.3 OHM TH
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
CONN SOCKET 44POS 0.1 GOLD PCB
RF SHIELD 4.5" X 6" THROUGH HOLE