
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 72 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1812ES821J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 600MA 810 MOHM
FIXED IND 22UH 870MA 390 MOHM
FIXED IND 470NH 470MA 370 MOHM
CAP CER 1210 1.3NF 25V ULTRA STA
FIXED IND 820UH 72MA 13.5 OHM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
RF ANT 46MHZ WHIP STR UHF FEM