
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRP1770TA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 19 A |
| Current - Saturation (Isat): | 32A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.665" L x 0.665" W (16.90mm x 16.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276" (7.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 | ||
| 600 | ||
| 900 |
Current price of SRP1770TA-6R8M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 8A 13 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 10.6A 16.1 MOHM
FIXED IND 180UH 2.7A 570 MOHM
FIXED IND 6.8UH 19A 9.2 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
B555 7X10 BLK/ORG WARNING COMPRE
CONN RCPT HSNG FMALE 2POS PNL MT