
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9250A |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 670 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 670mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 9250A-391-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 386NH 290MA 1.5 OHM
FIXED IND 39UH 1.62A 140 MOHM
FIXED IND 15UH 2.6A 47 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 670MA 180MOHM TH
TVS DIODE 30V 48.4V P600
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
CONN RCPT 56POS 0.1 GOLD SMD