
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AICC-02 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 285 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.35Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.245" L (2.80mm x 6.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AICC-02-220K-T (5K/REEL) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 130MA 7.89OHM TH
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM
FIXED IND 22UH 460MA 1.001 OHM
FIXED IND 22UH 285MA 1.35 OHM TH
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
THERMISTOR NTC 47KOHM 4485K 0201
CONN HDR 180POS SMD GOLD