
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-5050FD-5A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 13.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14.12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 10.3MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.252" (6.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 | ||
| 1250 | ||
| 2500 |
Current price of IHLP5050FDER8R2M5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 3.5A 51.8MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 880MA 170 MOHM
FIXED IND 1.5UH 1.08A 175 MOHM
FIXED IND 8.2UH 13.2A 14.12 MOHM
FIXED IND 1.5UH 11A 13.3 MOHM
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 48V 200W