
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM1AV2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 200 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 43 A |
| Current - Saturation (Isat): | 60A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.72mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 150MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCM1A1104V2-R20-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 2A 94 MOHM SMD
FIXED IND 1.1NH 1.1A 40 MOHM
FIXED IND 1MH 280MA 2.37 OHM TH
THICKFILM RESISTOR 0805
FIXED IND 200NH 43A 0.72 MOHM
CONN BNC PLUG STR 50OHM SOLDER
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41