
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 5.2MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 74477020 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 635MA 400 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 2.75A 40 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 2.2A 220 MOHM
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 20POS 2MM