P1330R-274K
Description
FIXED IND 270UH 191MA 4.32 OHM
DataSheet
P1330R-274K PDF
Type Description
Series:P1330R
Material - Core:Ferrite
Inductance:270 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):191 mA
Current - Saturation (Isat):60mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.32Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)