
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 74454133 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3NH 500MA 250 MOHM
FIXED IND 470UH 280MA 2.652 OHM
FIXED IND 15UH 285MA 845 MOHM
FIXED IND 33UH 1.2A 160 MOHM SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 17PF SMD
CONN HEADER SMD 62POS 1.27MM
CONN RCPT 20POS 0.1 GOLD SMD