
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SH150 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 112 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.26 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal - Corner Terminals |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.358" (9.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SH150T-1.26-112 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 120MA 13 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 9.8A 15.32 MOHM
FIXED IND 6.8UH 3.5A 18 MOHM SMD
FIXED IND 112UH 1.26A 300 MOHM
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC WIRE
WL-OCPT OPTOCOUPLER PHOTOTRANSIS
DC DC CONVERTER 15V 150W