
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMLP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMLP06C6N6R0CTAS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 280MA 3.29 OHM
FIXED IND 3.1NH 200MA 900 MOHM
FIXED IND 1.9NH 500MA 200 MOHM
FIXED IND 6UH 2.5A 40 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
CONN PLUG 3POS STRAIN RELIEF
IC DAC 16BIT V-OUT 16WQFN