
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHLP-2525CZ-11 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 46.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of IHLP2525CZET6R8M11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 1.38A 109 MOHM
FIXED IND 1.8UH 435MA 600 MOHM
FIXED IND 68UH 620MA 520MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 5.5A 46.8MOHM SM
CRYSTAL 25.0000MHZ 19PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 99W
CAP FILM 0.11UF 5% 400VDC RADIAL