
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 70 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10Ohm Max |
| Q @ Freq: | 27 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of B82422A1823J100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 1.3A 41 MOHM TH
FIXED IND 0.18UH 250MA 0.3
FIXED IND 3.9UH 10A 4.2 MOHM SMD
FIXED IND 82UH 70MA 10 OHM SMD
TVS DIODE 154V 246V SMB
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB