
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BWVS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 16mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BWVS005050401R5M00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM
FIXED IND 330UH 65MA 13 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 4.4A 16 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
CONN SOCKET 98POS 0.079 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 12V -12V 1W