
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 350mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.73Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.6MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2220 (5650 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of B82442T1474K050 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 2.3A 50 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 410MA 1.62 OHM
FIXED IND 10UH 3.75A 42 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 240MA 4.73 OHM
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
VCAD:VP-E2002032
SENSOR REED SWITCH NC CBL LEADS