
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMLP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 372mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMLP0606N6R8CTAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH
FIXED IND 27NH 600MA 90 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 7A 37 MOHM TH
FIXED IND 6.8UH 1A 372 MOHM SMD
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH