
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK, Q Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 2.2 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 14 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HKQ0603U2N2B-TV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 880MA 530 MOHM
FIXED IND 10UH 3.8A 50 MOHM SMD
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD
FIXED IND 2.2NH 500MA 200 MOHM
DC DC CONVERTER 0.75-5.5V 50W
DC DC CONVERTER 5V 50W
HPC-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,