MMD-10EE-1R0M-M1-RU
Description
FIXED IND 1UH 25A 2.2 MOHM SMD
DataSheet
MMD-10EE-1R0M-M1-RU PDF
Type Description
Series:M1
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Metal
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
47101C
47101C
FIXED IND 100UH 1.01A 686 MOHM