B82472G6152M000
Description
FIXED IND 1.5UH 3.4A 17 MOHM SMD
DataSheet
B82472G6152M000 PDF
Type Description
Series:B82472G6
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.4 A
Current - Saturation (Isat):3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):17mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)