MLF2012DR39MT000
Description
FIXED IND 390NH 200MA 450 MOHM
DataSheet
MLF2012DR39MT000 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:390 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):450mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:180MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)