LQH44PH151MPRL
Description
FIXED IND 150UH 330MA 2.64 OHM
DataSheet
LQH44PH151MPRL PDF
Type Description
Series:LQH32
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):330 mA
Current - Saturation (Isat):400mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.64Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:5MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)