22R153MC
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 2.08A 70 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
22R153MC PDF
Type Description
Series:2200RM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2.08 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.311" (7.90mm)