LQH43MN331J03L
Description
FIXED IND 330UH 95MA 8.2 OHM SMD
DataSheet
LQH43MN331J03L PDF
Type Description
Series:LQH43
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):95 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):8.2Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)