DPO-3.0-150
Manufacturer
Talema
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 3A 107 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DPO-3.0-150 PDF
Type Description
Series:DP
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:-
Inductance:150 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):107mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.984" Dia x 0.472" W (25.00mm x 12.00mm)