LQG15HS6N2C02D
Description
FIXED IND 6.2NH 600MA 200 MOHM
DataSheet
LQG15HS6N2C02D PDF
Type:Multilayer
Material - Core:Air
Inductance:6.2 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:4.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)