MSCDRI-63F-100M-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 1.8A 53.2MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MSCDRI-63F-100M-RU PDF
Type Description
Series:MSCDRI-63F
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):53.2mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)