
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NLV-PFD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 370 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 850mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NLV32T-1R5J-PFD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 200MA 2 OHM SMD
FIXED IND 27NH 500MA 250 MOHM
FIXED IND 1NH 1.2A 30 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V 200W
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W