
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 1 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 15GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of MHQ1005P1N0ST000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5MH 540MA 1.7 OHM TH
FIXED IND 1UH 5.3A 33.1 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD
FIXED IND 1NH 1.2A 30 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 590MA 650 MOHM
CRYSTAL 12.2880MHZ 12PF SMD
FAKRA, MALE CONTACT, RG-58