
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 33.1mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SPM5015T-1R0M-CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD
FIXED IND 5.2UH 5.4A 22 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 950MA 195 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 5.3A 33.1 MOHM SMD
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
IC FPGA 256K CONFIG MEM 8SOIC